BDP’nin Kars adayları halkla buluştu

kars-07-01-14-kars-dayanisma-yemegi8

BDP Kars İl Örgütü tarafından belediye başkan adaylarını halkla buluşturmak için dayanışma yemeği verildi. Belediye Eş Başkan adayı Yusuf Yıldırım, Türkiye’nin mozaik şehri olan Kars’ta halkların ortak yaşam projelerini hayata geçireceklerini belirterek, çok kültürlü yaşam tarzına uygun çalışmalar yaparak halk belediyeciliğini hayata geçireceklerini dile getirdi.
BDP Kars İl Örgütü Kars Simer Salonu’nda dayanışma yemeği düzenledi. Etkinliğe BDP Kars Milletvekili Mülkiye Birtane, BDP Ağrı Milletvekili Halil Aksoy, BDP PM üyeleri, BDP Kars İl eş başkanları Turgut Taşkıran, Şengül Mehmetoğlu, HDP Kars İl Başkanı Ayhan Gezici, BDP Kars, Kağızman, Digor, Selim, Susuz, Dağpınar, Sarıkamış belediye eş başkan adayları ve BDP il ilçe yöneticileri, bölge belediye başkanları, Kars oda başkanları, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile çok sayıda yurttaş katıldı. Yemeğin verildiğini salona “Demokratik özerkliğin öncü gücü kadındır”,”Bijî şoreşa Rojava” pankartları, BDP flamaları ve sarı, kırmızı, yeşil bayraklar asıldı. Yemeğe geçilmeden önce demokrasi ve özgürlük mücadelesinde yaşamını yitirenler anısında saygı duruşunda bulunuldu.

‘Kars’ta halkların ortak yaşam projelerini hayata geçireceğiz’

BDP Kars Belediye Eş Başkan Adayı Güldane Kılıç ise, seçim süreçlerinde toplumun tüm kesimlerinin politize olduğunu ve doğalında politika ile ilgilendiklerini belirterek, Türkiye’deki baskıcı ve otoriter yapıların baskısından dolayı demokratik muhalefet bir araya gelemediğini ve etkin güç olma olamadığını dile getirdi. Güldane, “Bugün yaşanan süreçte BDP ve HDP bileşenleri çok renkli ve güçlü olarak 2014 yerel seçimlerine giriyor. Bizler bu seçime ‘Öz yönetimle özgür kimliğe’ şiarıyla giriyoruz. Bizler kendi yönetimimizle, kendi söylemlerimizle ve kendi öz irademizi ortaya koyarak yönetimlerimizi oluşturmaya çalışıyoruz. Bunun bizlerde doğru ve dürüst siyasetin yeri olan Barış ve Demokrasi Partisi ile beraber sizlerinde desteklerini bekliyoruz” diye belirtti.

Belediye Eş Başkan adayı Yusuf Yıldırım ise Türkiye’nin mozaik şehri olan Kars’ta halkların ortak yaşam projelerini hayata geçireceklerini belirterek, çok kültürlü yaşam tarzına uygun çalışmalar yaparak halk belediyeciliğini hayata geçireceklerini dile getirdi.

‘Mücadelemizi her alanda taçlandıracağız’

BDP Kars Milletvekili Mülkiye Birtane ise katılımlarından dolayı halka teşekkürlerini sunarak,” Bizler 2011 yılında yapılan genel seçimlerinde halkımıza Kars’ta kazanma sözü verdik. Sizlerle beraber yaptığımız çalışmalarla bir milletvekili kazanarak çalışmalarımızı taçlandırdık. Bu dönem hedefimiz yerelde mücadelemizin değerlerine yakışır bir çalışma ile Kars’ta demokratik özgün yönetim modelini esas alan belediyeciliği hayata geçirmek olacaktır. Aday arkadaşlarımız tamamen halka hizmet etmeyi, hak benimsedikleri için halkımızın sevgisini kazanmıştır. Bizler onurlu mücadelemizin değerlerine sahip çıktıkça başaracağız. Mücadeleyi her alanda taçlandırıp 2014′te yerelde zaferimiz taçlandıracağız” dedi.

Konuşmaların ardından dayanışma etkinliği misafirlere yapılan ikramların ardından sona erdi.

KARS (DİHA)