Yeni Adaylarımız

bdp-aday-tanitim21

BDP, 30 Mart 2014 tarihinde gerçekleştirilecek yerel seçimlerde Diyarbakır, Adıyaman, Konya, Bingöl, Malatya, Mardin, Siirt, Dersim, Elazığ, Batman, Mersin ve Şırnak il ve ilçelerinde gösterilecek adaylarını tanıtım toplantısıyla açıkladı.
 

Şaredarî Belediye

Eşbaşkan Adayları
Namzetên Hevserokatîyê

Bismîl Bismil Cemile Eminoğlu
Hênê Hani Abdurrahman Zorlu Yekbun Arslan
Gêl Eğil Petek Çapanoğlu
Hezro Hazro Güler Özavcı Doğru Fuat Mehmetoğlu
Çinar Çınar Ahmet Cengiz Rukiye Eryılmazer
Pîran Dicle Abdulsamet Bilgin Fevziye Arıkan
Pasûr Kulp Metin Dinar Sadiye Süer Baran
Licê Lice Rezan Zoğurlu
Farqîn Silvan Yüksel Bodakçi M. Şah Teke
Karaz Kocaköy Afullah Kar Berivan Elif Kılıç
Çêrmûg Çermik Cemal Aydın Av. Suna Uysal
Çinguş Çüngüş Niyazi Yiğit
Baxler Bağlar Birsen Kaya Akat
Sur Sur Seyit Narin Fatma Şıkbarut
Yenişehir Yenişehir Selim Kurbanoğlu Ülkü Baytaş
Peyas Kayapınar M. Ali Aydın Fatma Arşimet
Amed Diyarbakır Gültan Kışanak Fırat Anlı
Grêsira Balpınar Eşder Sarıgül
Qubîn Beşiri Mustafa Öztürk
Aviskiya Jêr İkiköprü Osman Karabulut
Kercewsê Gercüş Abdulkerim Kaya Zeynep Oduncu
Heskîf Hasankeyf Murat Tekin
Hazo Kozluk M. Raşit Haşimi Rahşan Çarboğa
Kaniya Henê Bekirhan Selahattin Bulat
Elîh Batman Sabri Özdemir Gülistan Akel
Xoşkar Sancak Ahmet Balaman
Kanîreş Karlıova Burhan Karabulak Asiye Kılıç
Gêxî Kiğı Hasan Hayri Alkan
Boglan Solhan M. Şirin Yılmaz
Xolxol Yayladere Cengiz Göksel
Çêrme Yedisu Doğan Açığ
Azarpêrt Adaklı Cevat Akengin
Çewlîg Bingöl Dr. İlhan Çakabey Zarife Karasungur
Çarsenceq Akpazar Hüseyin Çetinkaya
Mazgêrd Mazgirt Meral Gündoğan Dr. Ali Rıza Küt
Qisle Nazımiye Yusuf Çınar
Pilûr Ovacık Mustafa Sarıgül
Pilemûriye Pülümür Ali Rıza Dalkılıç
Dêrsîm Dersim M. Ali Bul Nurhayat Altun
Ciwanika Gökçebağ Serhat Çiçek
Hawêl Baykan Ali Aydın
Comanî Atabağı Muammer Canbulat
Ziyaret Ziyaret Enes Cengiz
Zoqeyd Kayabağlar Şemsettin Bektaş
Bîdar Beğendik Dıjvar Olaş
Dih Eruh Hüseyin Kılıç Eda Kilis
Misircê Kurtalan Nejat Yılmaz Hatice Gülsen
Xisxêr Pervari Dr. Ferhat Yasan
Şêrwan Şirvan Dr. Zeki Şenduryıldız
Sêrt Siirt Tuncer Bakırhan Belkıs Epözdemir
Dêrika Çîyayê Mazî Derik Sebahat Çetinkaya
Qoser Kızıltepe İsmail Ası Leyla Salman
Şemrex Mazıdağı Nejla Yıldırım
Nisêbînê Nusaybin Sara Kaya
Mehsertê Ömerli Süleyman Tekin Gülbin Özmen
Stewrê Savur M. Aydın Alökmen Gurbet Tekin
Rişmil Yeşilli Nilüfer Elik Yılmaz
Mêrdîn Mardin Ahmet Türk Hafize Aymelek
Gûndikê Melê Balveren Abdulcelil Bayram
Qesrîk Kasrik Abdullah Kültür
Cizîra Botan Cizre Leyla İmret
Elkê Beytüşşebap Seyran Arğan
Basa Güçlükonak Agit Aktuğ Evin İğdi
Finik Fındık Ahmet Ece
Hezex İdil Hikmet Demir Nevin Oyman
Erebanê Karalar Kerim Özkan
Deştadarê Sırtköy Ahmet Abay
Silopî Silopi Emine Akça
Tilqebîn Başverimli Rabia Tekas
Gite Çalışkan Seyfettin Kaplan
Besbin Görümlü Gafur Rüzgar
Qilaban Uludere Zeynep Üren
Hêlal Hilal Fevzi Kara Yıldız Dalmaş
Sêgirkê Şenoba Faysal Babat
Dara Hênê Uzungeçit Hesin Aydemir
Şirnex Şırnak Av. Serhat Kadırhan Özlem Onuk
Tirmal Üçocak Aziz Doğan
Dep Karakoçan Burhan Kocaman
Sarucan Sarıcan Bekir Polat
Maciran Kovancılar M. Hayri Aydoğdu
Vertetil Yazıkonak Halef Ortaç
Hoğu Yurtbaşı Cahit Alan
Perçenk Akçakiraz Derbas Söğüt
Guleman Alacakaya Orhan Yılmaz
Maden Maden Rıdvan Tekin
Xarpêt Elazığ Mehmet Özcan
Ereban Araban Hacı Ateş
Eslahîye Islahiye Dilbaz Gökalp
Bêlqiz Nizip Mehmet Satan
Qurêder Nurdağı Şahin Erdoğan
Şahînbeg Şahinbey Mehmet Aydın
Şehîd Kamil Şehitkamil Bozan Karayılan
Cîngife Yavuzeli Hasan Üzümcü
Karkamış Sait Budak
Kumîr Kömür Hüseyin Yuka
Besnî Besni Şevket Korkmaz
Suvarlî Suvarlı Sinan Kaya
Keysun Çakırhöyük Hacı Doğan
Cêlikan Çelikhan Mehmet Ünal
Kolik Kahta Mehmet Polat
Bulam Pınarbaşı Mehmet Çalğan
Bala Balyan Rıza Büyükkaya
Şambayat Şambayat Aziz Oğuz
Alduş Gerger Bilal Toktamış
Gölbaşı Gölbaşı Abdurrahman Tekküpeli
Semsûr Adıyaman Erdal Yavaş
Akdeniz Akdeniz Yüksel Mutlu
Toroslar Toroslar Bedrettin Gündeş
Cîhanbeylî Cihanbeyli Av. Enver Küçükyıldız
Kulaqê Kulu Mustafa Çakır Esin Akgül
Xizan Hizan İhsan Uğur