BDP Güroymak ve Günkırı adayları halkla buluştu

05-01-2014-btl-norsen-gunkr-adaytantm5

BDP’nin Bitlis Güroymak (Norşên) ilçesi ile Günkırı (Kotnî) beldesi adayları halka tanıtıldı.

BDP’nin Bitlis merkez ve ilçelerinde düzenlediği aday tanıtım turunun ikinci gününde Güroymak (Norşên) ilçesi ile Günkırı (Kotnî) beldesi adayları halka tanıtıldı. Sabah saatlerinde Bitlis-Tatvan arasında bulunan Üçyol mevkisinde toplanan onlarca araçtan oluşan konvoy Güroymak’ın Günkırı beldesine doğru hareket etti. Günkırı beldesine gelen konvoy burada kalabalık bir kitle tarafından karşılandı. Belde merkezinde bulunan meydanda toplanan halk BDP Bitlis Milletvekili Hüsamettin Zenderlioğlu, BDP Bitlis İl Başkanı Mehmet Can Demir, BDP Günkırı Belediye Başkan adayı Ayetullah Sevgir ve diğer belediye başkan adayları tarafından selamlandı.

Burada halka hitaben konuşan Belediye Başkan adayı Ayetullah Sevgir, yerel yönetimlerin aşiretçiliğe mahkum edilemeyeceğini söyleyerek, “Esas olan halkın yönetimde söz sahibi olduğu, halkın kendi kendini yönettiği, demokratik, ekolojiye saygılı olan, özgür iradenin hakim olduğu öz yönetim mantığıyla işleyen yerel yönetimlerdir. Bizim hedefimiz bu, bu yolda sizinle omuz omuza yürüyecek başarıya ulaşacağız” dedi. Konuşmaların ardından Günkırı programı son bulurken, konvoy Güroymak ilçesine doğru hareket etti.

Güroymak ilçe merkezinde toplanan yüzlerce kişi tarafından karşılanan konvoy, ilçe merkezindeki Muş Caddesi üzerinde halkı selamladı. Selamlamanın ardından Güroymak belediye eş başkan adayları Mehmet Emin Özkan ve Nazime Arvas kısa birer konuşma yaptı. Belediye Eş Başkan adayı Mehmet Emin Özkan, belediyeciliğe yeni bir ivme kazandırdıklarını belirterek, “Beş yıllık pratiğimiz ortada. Yaptıklarımız yapacaklarımızın garantisidir. Size güveniyoruz, size hizmette sınır tanımıyoruz. Ve şunu da biliyoruz ki özgürlüğünü kazanmaya bilenmiş bir halkın önünde kimse duramaz” dedi.

Özkan’ın ardından Eş Başkan adayı Nazime Arvas da halkı selamlayarak, “Halkın kendi kendini yöneteceği öz yönetimin yaşama taşırılacağı özgür bir geleceği beraber yaratacağız. Bunu için size güveniyor size inanıyoruz” dedi.

Konuşmaların ardından konvoy Bitlis merkeze hareket etti.

BİTLİS (DİHA)