BDP Erciş’te seçim çalışmalarına başladı

v-31-12-2013ercis-esbaskanlari-ziyaret2

BDP Erciş belediye eş başkan adayları Diba Ermiş Keskin ve Abdurrahman Çağan, seçim çalışmaları kapsamında KURDÎ-DER ve Eğitim Sen’i ziyaret etti.

Yaklaşan yerel seçimlerde BDP’den Erciş belediye eş başkan adayı olarak gösterilen Diba Ermiş Keskin ve Abdurrahman Çağan, seçim çalışmalarına başlamadan önce Erciş’te bulunan KURDÎ-DER Erciş Şubesi ve Eğitim Sen Erciş Temsilciliği’ni ziyaret etti. İlk olarak KURDÎ-DER’i ziyaret eden BDP’lileri, KURDÎ-DER eş başkanları Erol Cengiz ve Nefise Taylan ile dernek yöneticileri karşıladı. Ziyarette söz alan BDP adayı Diba Keskin, Erciş’in kültürel birikimi ve coğrafi güzelliklerine dikkat çekerek, tarihi mirasların iyi değerlendirilmesi halinde bölgeye katkı sunabileceğini ifade etti.

Burada ilçede yaşanan sorunlar ve ana dil üzerine bir süre sohbet eden BDP’liler, ardından Eğitim Sen Erciş Temsilciliği’ne geçti. BDP adayı Abdurrahman Çağan, kendisinin de geçmişte edebiyat öğretmeni olduğunu belirterek, eğitim emekçilerini ve sıkıntılarını iyi anladığını dile getirdi. Ziyaretlerinin seçim çalışması başlangıcı olmadığına dikkat çeken Çağan, “Amacımız sadece sizleri ziyaret etmekti. Toplumdaki emeğinizin farkındayız ve bu anlamda sürekli yanınızda olduğumuzu bilmenizi isteriz” dedi. Ardından söz alan Eğitim Sen Kadın Örgütleme Sekreteri Seda Yıldırım, Van depreminin ardından gelişen bir Erciş’in olmadığını belirterek, “Erciş’te yaşanan depremin ardından hiçbir yapılanma gerçekleşmedi. Gelişen bir Erciş olmadı” dedi.

 

VAN (DİHA)