BDP Silopi Eş Başkan Adayı Şırnak Barosunu ziyaret etti

srnk-09-01-2014-silopi-bdp-silopi-aday-akca-baro-ziyaret3

BDP’nin Silopi Belediyesi Eş Başkan adayı Emine Akça, BDP Silopi İlçe Başkanı Aziz Acet ve BDP yöneticileri, Şırnak Barosu’nun Silopi Temsilciliği’ne ziyaret gerçekleştirdi.

Akça, Şırnak Baro Başkanı Nuşirevan Elçi ve Baro avukatlarıyla ilçede yaşanan sorunlar üzerine bir süre sohbet etti. Akça, 30 Mart 2014 yerel seçimlerde katılımcı belediyeciliği esas alınacağı ve “Öz yönetimle özgür kimliğe” ana sloganıyla çalışmalarını yapacaklarını ifade ederek, “Kadınların yaşamın her alanında daha aktif olması için alınacak her kararda fikirleri alınarak ortak hareket edilecek. Bu bağlam da kadının daha çok söz sahibi ve kendi kendisini yönetebilme gücünü ortaya koymayı hedeflemekteyiz. Kendi rengimizle bu seçimlerde karar mekanizmalarımızı yerelden alarak öz yönetim oluşturmayı ve beş bin yıllık erkek egemen sistemini kadınların birlikte mücadele vererek zihniyet devrimini gerçekleştireceğiz” dedi.

‘Kadın aktiviteleri daha yaygın hale getirilecek’

Akça, “Bu konuda kadınların 2014 yerel seçimlerde daha aktif rol alabilmesi için kendilerini katmaları gerekir. İlçede kadın aktivitelerin daha yaygın hale getirilmesi için Kadına yönelik projelerimizi seçimlerden hemen sonra hayata geçirmeyi amaçlamaktayız” dedi. Akça’nın ardından söz alan Şırnak Baro Başkanı Nuşirevan Elçi ise, yapacağını tüm projelenin hayata geçirilmesi ile ilgili baro olarak ellerinden gelen tüm desteği sağlayacaklarını dile getirdi. Elçi, “İlçenin kalkınması ve daha güzel, yaşanılabilir bir kent olması için hep birlikte ortak mücadele edeceklerini” ifade etti.

Akça ve beraberindekiler daha sonra Silopi’de çeşitli dershane öğrencileri, BDP ilçe binasında BDP Silopi Belediye Başkan adayı Emine Akça ziyaret etti. Öğrencilerin sıkıntılarını dinledikten sonra öğrencilerle bir süre sohbet eden Akça’ya yapılan ziyaret sonlandırıldı.

Şırnak DİHA