’30 Mart’a zafere yürüyeceğiz’

urf-24-03-14-vsehir-bdp-katilim8

Belediye eş başkan adaylarımız, seçim çalışmalarını birçok merkezde sürdürüyor. Eğil Belediye Eş Başkan Adayımız Petek Çapanoğlu, belediye çalışmalarında halkın katılımını esas aldıklarını belirterek, “Halkımızla 30 Mart’a zafere hep birlikte yürüyeceğiz” dedi.

Devamnı Oku

Köylerde seçim çalışması

srt-18-03-14-eruh-bdp-solen6

Belediye eş başkan adaylarımız, Konya, Diyarbakır, Siirt, Mersin ve Urfa’da seçim çalışmalarını köy ziyaretleri ile sürdürdü. 

Devamnı Oku

‘Sandıklardan özgürlük çıkaralım’

v-17-03-14-muradiyede-remedotki-aireti-bdpye-katildi-1

Yerel yönetim seçimlerine hazırlanan partimiz, Yeşilli, Ömerli, Nusaybin, Siverek, Karaköprü, Bozova, Gürpınar, Muradiye, Viranşehir, Batman ve Kulu’da çalışmalarını sürdürdü.  Van Milletvekilimiz Özdan Üçer de, “Bir daha başka partilere oy verip evimizi yıkmayalım. Sandıktan özgürlük çıkaralım” dedi.

Devamnı Oku

Ortak yaşam kültürü için…

Konya Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız  Yemlihan Kahraman

Konya Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız  Yemlihan Kahraman bütün ayrımcı politikalara rağmen Konya’da birlikte yaşam kültürünü kuran halkların Türkiye siyasetinde yeni bir çığır açan partimizden  umutlu olduğunu belirtti. Cihanbeyli ve Kulu köy ve beldelerine gittiğinde kendisini Diyarbakır ve Şırnak’taymış gibi hissettiğini belirten Kahraman özellikle Cihanbeyli ve Kulu ilçelerinde iddialı olduklarını kaydetti. 

Devamnı Oku

‘Görevimiz farklı halklara hizmet etmektir’

mrd-14-03-14-nusaybin-koy-konvoy10

Belediye başkan adaylarımız, birçok il ve ilçede, seçim büroları açarak köyleri ziyaret etti. İdil Belediye Eş Başkan Adayımız Mehdi Aslan ise, Meryem Ana Kilisesi’nde Süryani yurttaşlarla bir araya geldi. Birlikte yaşayan halkların gül bahçesi gibi olduğunu belirten Aslan, “Bizim görevimiz, gül bahçesinde bulunan farklı milletlere hizmet etmektir” dedi.

Devamnı Oku

‘Kürtler istediği yerde yaşar’

dyb-10-03-14-Silvan-gulten-kisanak-buro-acilisi12

Yerel seçim çalışmaları kapsamında Uludere, Silvan, Kulu, Ceylanpınar ve Erciş’te toplu açılışlar, köy ziyaretleri ve halk toplantıları gerçekleştirildi. Silvan’da köy ziyaretinde konuşan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkan adayı Gültan Kışanak, söz konusu Kürtler olduğunda tüm partilerin düşmanlık politikasında aynı safta yer aldığını belirterek, “Kimse buraya Kürtler gelemez, burada Kürtler çalışamaz, mücadele edemez, siyaset yapamaz diyemez. Kürtler istediği yerde yaşar” dedi. 

Devamnı Oku

Kulu’da ibre BDP’yi gösteriyor

konya_kulu_adaylari

ANF seçim izlenimlerine Konya’nın Kulu ilçesi ile devam ediyor. ANF’ye konuşan Kulu Belediye eş başkan adaylarımız  Esin Akgül Güneş ve Mustafa Çakır ilçedeki çevre, işsizlik, tarım ve çiftçilerin sorunları, kadının yönetimde ve yaşamdaki söz hakkı, su sorunu gibi pek çok konudaki çözüm yaklaşımlarını ve projelerini anlattı. Yazının tümü.. 

Devamnı Oku

Seçim çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor

ank-02-09-14-bdp-tuzyaka-becim-buro-acilis4

Siirt, Mardin, Derik, Bismil, Siverek, Eyyübiye, Şirvan, Mersin, Edremit ve Konya’nın Kulu ilçesinde devam ediyor.

Devamnı Oku

Kuşça ve Kelhasan beldelerinde seçim büroları açıldı.

kny-08-02-14-secim-buro-acilis3

Cihanbeyli ilçesinin Kuşça ve Kelhasan beldelerinde seçim büroları açıldı.

Devamnı Oku

Kulu ve Cihanbeyli’de de Kazanacağız

btm-10-01-14-bdp-miting-demirtas-konusma1

Konya’nın Kulu ve Cihanbeyli ilçelerinde seçim startı verdik. Eş Genel Başkanımız Selahattin Demirtaş, MYK üyemiz Hamit Geylani ve PM üyelerimiz Şirin Altay ile Diyadin Fırat bugün seçim büroları açılışlarına katılmak üzere Konya’ya geçtiler. Heyet Kulu girişinde yüzlerce araçlık konvoy karşıladı. Konya Cihanbeyli eş başkan adayı Enver Küçükyıldız ve Kulu eş başkan adayları Mustafa Çakır ve Esin Akgül ve çok sayıda yurttaş tarafından karşılanan heyet Kulu seçim bürosunun açılışını yaptı. 

Devamnı Oku