Hakkari, Tuşba ve Bulanık’ta seçim temasları

v-29-03-14-tusba-secim-calismasi

Yerel seçim çalışmalarında sona yaklaşılırken,adaylarımız Hakkari’de korucuları ziyaret ederek, demokratik çözüm sürecinde üzerlerine düşen rolü oynamalarını isterken, Tuşba ve Bulanık’ta halk toplantılarına devam edildi.

Devamnı Oku

Serhat’ta seçim çalışmaları

Erz-26-03-14-karacoban-solen2

Yerel seçimlere 4 gün kalmasına rağmen çalışmalarını tam hız sürdüren adaylarımız, Göle, Bulanık, Karaçoban, Malazgirt, Edremit ve Tuşba’da düzenlenen halk şöleni, köy ve esnaf gezileri ile halkın desteğini istedi. Van Büyükşehir Belediyesi Eş Başkan Adayımız Bekir Kaya, Kürt halkının barışa stratejik, hükümetin taktiksel yaklaştığını vurgulayarak, hükümetin bunu her seçim olduğu gibi 30 Mart seçimleri öncesinde de oy tacirliği, avcılığı yapmak amaçlı kullandığını belirtti. 

Devamnı Oku

Ağrı, Muş ve Van’da seçim çalışmaları

agr-25-03-14-hasip-kaplan-secim-burusunu-ziyaret-etti31

Seçim yarışında son haftaya girilirken çalışmalarını hızlandıran adaylarımız, Ağrı, Doğubayazıt, Bulanık, Erciş, Edremit ve Tuşba’da halkla buluşarak destek istedi. Adaylarımıza destek vermek amacıyla Ağrı’ya gelen Şırnak Milletvekilimiz Hasip Kaplan, 30 Mart’ta Ağrı’da belediyeyi alacaklarını dile getirerek, “İktidar partisi ve başbakan o kadar havalanmış ki, 30 Mart’ta Ağrı’da siz bunun lastiklerini patlatırsınız” dedi.

Devamnı Oku

Seçim çalışmalarımız devam ediyor

v-16-03-14-ercis-bdp-koy-ziyaretleri8

Yerel seçim çalışmalarını sürdüren adaylarımız Siirt ile Van’ın Başkale, Edremit, Erciş, İpekyolu, Tuşba; Muş’un Bulanık ilçesi ve Hakkari’nin Derecik (Rubarok) beldesinde, halkla biraraya geldi. 

Devamnı Oku

Serhat’ta seçim çalışmaları devam ediyor

v-15-03-2014-bdp-secim-calismalari4

Serhat’ta seçim çalışmalarına aralıksız devam eden adaylarımız, İpekyolu, Tuşba, Edremit, Özalp, Erciş, Bitlis, Bulanık, Esendere ve Iğdır’da halk ile buluştu.

Devamnı Oku

Kop/Bulanık Seçim Sonucu BDP %90 mı %95 mi?

Devamnı Oku

Muş, Malazgirt, Tırnak Ucu Kadar Umurlarında Değil

Devamnı Oku

‘Kürdistan BDP’nin meşe dalları ile süslenecek’

Partimizin serhat mitingleri kapsamında Hasköy, Korkut, Bulanık ve Malazgirt’te onbinler alanlara aktı. Belediye sayımızı ikiye çıkaracaklarını belirten Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, “Kürdistan BDP’nin meşe dalları ile süslenecek” dedi.

Devamnı Oku

Muş’ta Hırsızlık Bitecek, Halkın İktidarı Başlayacak!

Devamnı Oku

Muş’ta Halkın İktidarı Başlayacak!

Onbinlerin katıldığı Muş mitinginde konuşan  Eş Genel Başkanımız Selahattin Demirtaş, “Sakın ola ki AKP’nin lafına değil yaptıklarına bakın. O diyor ya ‘Biz Türkiye’ye demokrasiyi, barışı getirdik anaların gözyaşlarını durdurduk.’ Ama analar hala ağlamıyor mu, bu ülkede 15 yaşındaki gencin cenazesi kalktı daha dün. Tayyip Erdoğan, Türkiye Cumhuriyeti Başbakanları içinde yalan söyleme konusunda birincidir, hakkını yemeyelim. Haram yediklerine bakın, kasa ve kutularına bakın” diye konuştu. 

Devamnı Oku